Karawaning to ciekawy sposób, w jaki można spędzić czas wolny. Przekonuje się do niego coraz więcej osób. Jednak czy jest to rozwiązanie dla każdego, czy też tylko dla tych, którzy cenią sobie niezależność? 

Nie da się ukryć, że z roku na rok na polskich drogach pojawia się więcej kamperów i samochodów z przyczepą kempingową, a co za tym idzie pojawia się więcej ofert typu kampery sprzedaż. Wciąż jeszcze wakacje na kamperze nie są u nas tak popularne, jak w innych europejskich krajach, jednak wyraźnie widać, że zainteresowanie taką formą wypoczynku znacznie wzrasta. W Magazynie „Polski Caravaning” można przeczytać, że na polskich drogach jeździ ponad dwa tysiące kamperów i blisko sto tysięcy pojazdów z przyczepami kempingowymi. Coraz więcej ludzi przekonuje się do takiej formy rekreacji, która ma wiele zalet. 

Niezależność przede wszystkim

Przede wszystkim jest się niezależnym; mając swój samochód kempingowy można wyruszyć w trasę o każdej porze dnia i nocy, nie zważając na pogodę. Zamiast więc spędzić cały urlop na wylegiwaniu się na plaży, można co kilka dni obierać inny kierunek wyprawy w poszukiwaniu nowych form wypoczynku i ciekawych atrakcji. Jest to więc idealny środek transportu dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek, a przy tym poczucie całkowitej wolności. 

Są i tacy, którzy tak bardzo pokochali podróże kamperami, że praktycznie stały się one dla nich jakby drugim domem, a niekiedy nawet i pierwszym ze względu na czas, jaki w nim spędzają w ciągu roku. Karawaning doczekał się więc wielu zwolenników, jak i miłośników. Co roku mają miejsce zloty fanów kamperów, które odbywają się regularnie w kilku różnych miejscach w Polsce. Miastem zaś, które najbardziej kojarzy się z tymi środkami transportu jest Niewiadowo. To właśnie w tym regionie wyprodukowano najbardziej dzisiaj popularny model przyczepy kempingowej. Wciąż mają tutaj swoje siedziby dwie firmy, które są znane z konstruowania przyczep. 

Za luksus trzeba zapłacić

Jednak pomimo tego, że wydaje się, iż wakacje na kamperze są tańsze, w rzeczywistości jest inaczej. Nie jest to turystyka na każdą kieszeń, nawet jeśli uwzględni się brak opłat za nocleg. Trzeba bowiem zauważyć, że najtańszy model dobrego samochodu kempingowego oscyluje w granicach trzydziestu tysięcy złotych. Natomiast za luksusowy kamper trzeba dzisiaj zapłacić niemalże jak za elegancko zaaranżowany apartament. Do wydatków należy też doliczyć koszt za paliwo, a także za postój, nie tylko od samego pojazdu, ale również i od liczby osób. Reasumując podróż samochodem kempingowym nie należy do najtańszej formy wypoczynku. Może się nawet okazać, że wyniesie znacznie więcej, niż koszt wakacji spędzanych w tradycyjny sposób.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów