Prowadzenie własnego biznesu wymaga pracowitości, sprytu i determinacji. Samo zakładanie firmy nie wymaga zbyt wielu formalności, ale żeby zrobić to skutecznie, musimy spełnić kilka czynników.

Po wybraniu nazwy firmy i określeniu działalności, którą zamierzamy wykonywać, przychodzi pora na wypełnienie wniosku CEIDG, zanim się jednak za to zabierzemy, trzeba zapoznać się z Polską Klasyfikacją Działalności (PKD), we wniosku musimy wpisać kod, określający rodzaj naszej działalności. Gotowy wniosek trafia do ministerstwa, a następnie kieruje go ono do stosownych Urzędów.

Co jeśli nie mam NIPu?

Nie jest to żadna przeszkoda, zostanie on nam nadany w momencie zatwierdzenia wniosku przez Ministerstwo, podobnie rzecz się ma z regonem, który wychodzi już z użycia.

Firmowe konto i pieczątka

Możemy teraz spokojnie udać się do banku i założyć konto firmowe, nie jest to co prawda wymóg, ale daje pewną transparentności przychodów i kosztów. Podobnie wyrobienie pieczątki, nie jest obowiązkiem przedsiębiorcy, ale znacznie ułatwia prowadzenie dokumentacji i fakturowanie.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów